Блекууд прави 32 спасявания, акулите празни Кракен 2-0
AP News | 2024-01-31 | 08:32:33

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Марк-Едуард Власич разби равенството без голове при оставащо 12:33, а Макензи Блекууд направи 32 спасявания като Сан Хосе Шаркс победи Сиатъл Кракен с 2-0 във вторник вечерта.

Ян Рута добави гол от празна врата за Шаркс, които спечелиха четири от последните си пет мача, за да се придвижат с две точки пред бездействащия Чикаго Блекхоукс на дъното на класирането на НХЛ.

Блекууд спечели първото си изключване от декември 2021 г. с Ню Джърси Девилс. Това беше първият затвор на Сан Хосе за сезона.

Кракен надиграха Акулите с 32-22, включително 13-3 през първия период, но паднаха до 6-3 за всички времена срещу Сан Хосе. Джоуи Дакорд спря 20 изстрела при загубата.

Голът на Власич беше негов четвърти за сезона и втори в два мача. Той победи високия блокировач на Дакорд с изстрел от лявата точка.

Тай Емберсън и Уилям Еклунд записаха асистенции.

Рута удължи точковата си серия до пет мача, отбелязвайки третия си гол за сезона 21 секунди преди края.

Кракен имат загуби шест от осем след поредица от девет победи. Те изостават от Лос Анджелис Кингс, Сейнт Луис Блус и Нешвил Предаторс с две точки за място с уайлд кард в Западната конференция.

Водещият голмайстор на Сан Хосе Томас Хертл пропусна мача поради контузия в долната част на тялото.

Кракен: Във Филаделфия на 10 февруари след паузата за Мача на звездите .

Акули: В Анахайм в сряда вечер.